HP Pavilion Plus 14-ew0115TU i5 13th Gen 16GB LPDDR5
Price in Bangladesh
৳68,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳68,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 68,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1335U |
| Processor Speed | Up To 4.60GHz, 12MB Cache |
| Screen Size | 14" FHD+ 1920 x 1200p |
| RAM | 16GB LPDDR5 5200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe - 8GB |
| Keyboard | LED Backlit Available |
| Series | HP Pavilion |
📖 Overview
This HP Pavilion Plus 14-ew0115TU laptop arrives with an Intel Core i5 13th generation processor that can generate up to 4.60GHz, 12MB Cache. In addition, the laptop features 12GB NVMe Express Drive, 16GB LPDDR5 RAM, a 14" FHD+ display, 8GB Intel Iris Xe graphics, and an LED backlit keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP Pavilion Plus 14-ew0115TU i5 13th Gen 16GB LPDDR5 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★