HP ProBook 445 G8 Ryzen 5 Pro 5650U 512GB SSD
Price in Bangladesh
৳38,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 Pro 5650U |
| Processor Speed | 2.30GHz Up to 4.2GHz, 8 Cores,16Threads, 16MB Cache |
| Screen Size | 14" FHD Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB Nvme |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon Dedicated 512 MB & Shared Graphics 8GB |
| Audio/Speaker | Integrated stereo speakers Audio by Bang & Olufsen |
| Networking | 802.11ac (2 × 2), Bluetooth |
| Webcam | 720p HD came |
| Battery | Battery backup 3 / 6 hours |
| Keyboard | Spill-resistant keyboard |
| Software | Windows 11 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 32.3 x 21.5 x 1.79 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.347 kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
This HP ProBook 445 G8 laptop is powered by a Ryzen 5 Pro 5650U processor that can generate speeds of 2.30GHz Up to 4.2GHz. It has a 14" FHD Display. Also, it comes with integrated stereo speakers, 802.11ac (2 × 2), Bluetooth, AMD Radeon dedicated 512 MB graphics card, and a 65W AC power adapter. Moreover, it provides 3 / 6 hours of battery backup.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 445 G8 Ryzen 5 Pro 5650U 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★