HP ProBook 445 G9 Ryzen 5 5625U 8GB / 256GB
Price in Bangladesh
৳33,000
from 1 seller
The lowest price of Hp probook 445 g9 ryzen 5 5625u 8gb / 256gb in Bangladesh is ৳33,000 only. Buy Hp probook 445 g9 ryzen 5 5625u 8gb / 256gb at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 33,000
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5-5625U |
| Processor Speed | Up to 4.5GHz, 16MB Cache, 16 threads, 8 cores |
| Chipset | Integrated with processor |
| Screen Size | 14" diagonal FHD display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | 2 x Integrated stereo speakers, 2 W/ 4 Ohm per speaker |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 802.11a/b/g/n/ac/ax (2x2) and Bluetooth 5 combo |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | MicroSD |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 45Wh Li-ion polymer |
| Keyboard | Keyboard Back-lit |
| Dimensions (W x D x H) | 32.19 x 21.39 x 1.99 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.38 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP ProBook 455 G9 laptop uses a Ryzen 5 5625U processor provide 4.5GHz, 16MB cache, 16 threads & 8 cores. It also supports fingerprint sensors. The prime features of this laptop are its 14" HD anti-glare screen, 256GB NVM SSD, 8GB DDR4 RAM, stereo speakers, dual array microphones, Bluetooth, Wi-Fi, 720p webcam, 3-Cell, 41Wh battery, etc.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 445 G9 Ryzen 5 5625U 8GB / 256GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★