HP ProBook 450 G3 Core i7 6th Gen 8GB / 256GB SSD
-23%
Price in Bangladesh
৳26,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳26,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
Save 24%
৳34,000
৳ 26,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel 6th Gen Core i7 |
| Processor Speed | 4MB Cache, 2.5 GHz up to 3.10 GHz |
| Screen Size | 15.6 Inch Diagonal HD BrightView WLED Backlit 1366 x 768 |
| RAM | 8GB 2133 MHz DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon R7 M340 2GB DDR3 Dedicated Graphics |
| Audio/Speaker | DTS Sound |
| Networking | Gigabit Ethernet LAN, WiFi, Bluetooth |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 4 Cell Li-ion Battery |
| Keyboard | Standard |
| Software | Standard |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 450 G3 finger print security gaming laptop has Intel core i7 6th generation processor, dedicated laptop graphics card, 8GB RAM, 256GB SSD, 15.6 inch laptop screen, DVD R/W, web camera, gigabit LAN, Bluetooth, WiFi, card reader, DTS sound and 4.5 hours laptop battery backup.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 450 G3 Core i7 6th Gen 8GB / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★