HP ProBook 450 G7 Core i5 10th Gen Touch
-6%
Price in Bangladesh
৳41,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, 1.60GHz up to 4.20 GHz |
| Screen Size | 15.6-inch FHD Touch |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe PCIe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | 2 x Integrated stereo speakers |
| Networking | Realtek 10/100/1000 GbE NIC LAN, Realtek RTL8822BE 802.11ac 2 x 2 WLAN WIFI, 5.0 Combo Bluetooth |
| Webcam | 720p HD HP IR Camera |
| Card Reader | 1 x SD Card reader supports SD, SDHC, SDXC |
| Battery | 3-cell, 45 Wh Li-ion battery |
| Keyboard | Spill-resistant |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 36.50 x 25.68 x 1.91 cm |
| Product Weight (Kg) | 2.0 kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
The HP Probook 450 G7 laptop is equipped with an i5 10th generation processor that can reach a maximum frequency of 4.20 GHz. It comes with 8GB of RAM and a 256GB SSD for storage. Additionally, this laptop features a 15.6" touch screen that supports a resolution of 1920 x 1080p (FHD).
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 450 G7 Core i5 10th Gen Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★