HP ProBook X360 G4 EE Core i5 8th Gen 8GB / 128GB SSD
-13%
Price in Bangladesh
৳19,500
from 1 seller
The lowest price of Hp probook x360 g4 ee core i5 8th gen 8gb / 128gb ssd in Bangladesh is ৳19,500 only. Buy Hp probook x360 g4 ee core i5 8th gen 8gb / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 13%
৳22,500
৳ 19,500
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Mini |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | Up to 1.30GHz |
| Screen Size | 11.6-inch Touchscreen Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel(R) UHD Graphics 615 |
| Audio/Speaker | 2x Integrated stereo speakers |
| Networking | 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 5.0 |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | SD, SDHC, SDXC |
| Battery | 48Wh, 3-cell |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 10 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 300 x 205 x 20 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.44 kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
This HP ProBook x360 11 G4 laptop has been designed for business and educational use. It is powered by an Intel Core i5 8th generation processor that can generate a speed up to 1.30GHz base frequency. This laptop has an 11.6-inch touchscreen display that supports multi-touch, a durable design, and various configurations. Also, it has 8GB RAM, 128GB SSD, and an Intel(R) UHD 615 graphics card.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook X360 G4 EE Core i5 8th Gen 8GB / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★