HP Prodesk 400 G3 MT Core i5 6th Gen 256GB SSD Brand PC
-14%
Price in Bangladesh
৳14,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz Clock Speed, 6M Cache |
| Main Board | Intel H110 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 2133MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Not Included |
| Audio / Speaker | Realtek ALC221VB |
| Networking | LAN |
| Keyboard | Not Included |
| Mouse | Not Included |
📖 Overview
HP provides 400 G3 Microtower brand desktop PCs with has Intel core i5 6500 6th generation processor, Intel H110 chipset, 8GB DDR4 2133MHz RAM, 256GB SSD storage capacity, and Realtek ALC221VB audio chipset.
Be the first to review
Share your experience with HP Prodesk 400 G3 MT Core i5 6th Gen 256GB SSD Brand PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★