HP Spectre X360 Core i7 10th Gen 16GB RAM 512GB SSD
Price in Bangladesh
৳92,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳92,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 92,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i7-0510U 10th generation |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 4.90 GHz |
| Screen Size | 15.6" 4K supported |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | 2GB Dedicated Graphics Card |
| Audio/Speaker | headphone/microphone combo |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 (2x2), Bluetooth 5 combo |
| Webcam | HP True Vision 720p HD IR camera with integrated dual array digital microphone |
| Card Reader | MicroSD Media Card Reader |
| Battery | 4-cell, 60 Wh Li-ion polymer battery, |
| Keyboard | Full-Size, Backlit |
| Ports | 2 x Thunderbolt 4 with USB4 Type-C |
| Extra Slot | PCIe NVMe M.2 |
| Dimensions (W x D x H) | 30.67 x 19.45 x 1.69 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.27 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP Spectre X360 laptop comes with a 15.6" diagonal, 4K UHD, IPS, edge-to-edge glass, micro-edge, corning gorilla glass NBT, 340 nits, and 72% NTSC display. This laptop can be rotated up to 360 degrees. The laptop included 16GB DDR4 memory that can run very smoothly. It has Intel Wi-Fi 6 AX201 (2x2) and Bluetooth 5 combo wireless connectivity that will support gigabit file transfer speeds.
Be the first to review
Share your experience with HP Spectre X360 Core i7 10th Gen 16GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★