HP Stream 14 Pro G3 Notebook PC
-8%
Price in Bangladesh
৳11,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳11,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 8%
৳12,500
৳ 11,500
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Celeron 10th Generation |
| Processor Speed | 1.6 GHz, turbo up to 2.48 GHz, 1600 MHz/2 MB L2 cache, dual core, 4W |
| Screen Size | 14.0" high-definition (HD), 1366 x 768, BrightView, light-emitting diode (LED), slim 3.0 mm, eDP, 220 nits |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 64GB |
| Disk Type | SSD |
| Audio/Speaker | DTS Studio Sound, Stereo speakers |
| Networking | Intel Dual Band Wireless-AC 7265 802.11 AC 2x2 WiFi + BT 4.2 Combo Adapter (non-vPro) |
| Webcam | HP Camera |
| Battery | 3-cell, 41-WHr, Li-ion battery |
| Software | Windows 10 Pro |
| Series | Others |
📖 Overview
HP Stream 14 Pro G3 Notebook PC comes with a powerful Intel Celeron 10th Generation processor with a turbo frequency up to 2.48 GHz, 1600 MHz/2 MB L2 cache, and dual-core capabilities. Also, it has a 14.0" high-definition HD display with a resolution of 1366 x 768 pixels, DTS studio sound, stereo speakers, HP camera, a 3-cell 41-WHr Li-ion battery, Windows 10 Pro software, 4GB RAM, and 64GB SSD Hard Disk storage capacity.
Be the first to review
Share your experience with HP Stream 14 Pro G3 Notebook PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★