HP ZBook 14U G5 Core i5 7th Gen Touchscreen Laptop
-12%
Price in Bangladesh
৳27,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳27,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳31,000
৳ 27,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | Base Speed 1.6 GHz, Boost up to 3.4 GHz, 8MB Cache |
| Screen Size | 14" FHD IPS eDP Anti-Glare LED-Backlit Touchscreen |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Dual Stereo Speakers |
| Networking | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth V4.2 |
| Webcam | HD webcam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | 3-Cell, 50 Wh Li-Ion Battery |
| Keyboard | HP Spill-Resistant Backlit Keyboard with function key control |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.84 x 9.22 x 0.71 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.51 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
HP ZBook 14U G5 laptop features Intel Core i5 7th generation processor with up to 4.2GHz. It has 8GB RAM and 256GB SSD storage capacity. This laptop comes with a full-length HP spill-resistant keyboard with function key controls that are ergonomically designed.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook 14U G5 Core i5 7th Gen Touchscreen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★