HP ZBook 14U G5 Core i5 8th Gen Laptop
-3%
Price Range in Bangladesh
from
৳30,000
to
৳32,500
across 2 sellers
The lowest price of HP ZBook 14U G5 in Bangladesh is ৳30,000 only. Buy HP ZBook 14U G5 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳32,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Kamalapur, Dhaka
Save 3%
৳31,000
৳ 30,000
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳35,000
৳ 32,500
📋 HP ZBook 14U G5 Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Model | ✅ ZBook 14U G5 |
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8250U 8th Generation |
| Processor Speed | Base Speed 1.6 GHz, Boost up to 3.4 GHz, 8MB Cache |
| Screen Size | 14" diagonal FHD IPS eDP Anti-Glare LED-Backlit |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Dual Stereo Speakers |
| Networking | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth V4.2 |
| Webcam | 720p HD webcam with IR |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | 3-Cell, 50 Wh Li-Ion Battery |
| Keyboard | HP Spill-Resistant Backlit Keyboard with function key control |
| Software | Default OS |
| Dimensions (W x D x H) | 12.84 x 9.22 x 0.71 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.53 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
HP ZBook 14U G5 comes with Core i5 8th generation processor, 8GB RAM, 256GB SSD storage capacity, and Intel HD series 4 GB graphics card are all included in this HP ZBook 14U G5 laptop. It comes with a full-length HP spill-resistant keyboard with function key control that is ergonomically designed.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook 14U G5 Core i5 8th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★