HP ZBook 14U G6 Core i7 8th Gen 512GB SSD
-2%
Price Range in Bangladesh
from
৳40,000
to
৳48,200
across 2 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳40,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳48,200 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 2%
৳41,000
৳ 40,000
ElephantRoad, Dhaka
Save 67%
৳148,000
৳ 48,200
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-8650U 8th Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 4.20GHz |
| Screen Size | 14 inch diagonal FHD IPS eDP + PSR anti-glare, 100% sRGB at 950 nits |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | 16GB Built-in Graphics Card with 4GB Dedicated |
| Audio/Speaker | Bang & Olufsen audio Duel stereo speakers |
| Networking | Intel Dual Band Wireless-AC 9560 802.11ac 2 x 2 Wi-Fi and Bluetooth 5 Combo, vPro |
| Webcam | 720p HD webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | HP 3-Cell Long Life Li-ion Polymer |
| Keyboard | HP Collaboration Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 370.8 x 251.0 x 18.6 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.77 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
HP ZBook 14U G6 mobile workstation has 4GB dedicated graphics card that work is very smoothly gaming, video editing, graphics, programing and other tasks. It is a powered by Intel Core i7-8650U 8th generation processor with 16GB built-in graphics. It has 32GB of RAM which can open multiple tabs and run continuously for long hours. Also, it has 512GB SSD storage for storing videos, and other data.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook 14U G6 Core i7 8th Gen 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★