HP ZBook Firefly 14 G8 Core i5 11th Gen 512GB SSD
-6%
Price Range in Bangladesh
from
৳43,900
to
৳48,000
across 3 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳43,900 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳48,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳47,000
৳ 43,900
Mirpur, Dhaka
৳ 46,999
ElephantRoad, Dhaka
৳ 48,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 11th Gen |
| Processor Speed | Up to 4.40GHz |
| Screen Size | 14 Inch diagonal FHD |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Graphics |
| Networking | Intel AX201 Wi-Fi 6 (2 x 2) and Bluetooth 5 Combo, vPro UMA |
| Webcam | Integrated HD 720p DualAryMic Webcam |
| Card Reader | Active SmartCard |
| Battery | 3 Cell 53 WHr Long Life Battery |
| Keyboard | Dual Point Backlit spill-resistant Premium Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.73 x 8.45 x 0.71 Inch |
| Product Weight (Kg) | 1.35 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
HP ZBook Firefly 14 Inch G8 is a mobile workstation laptop that comes with Intel core i5 11th gen processor, 16GB DDR4 RAM, and 512GB SSD. This laptop's processor speed is up to 4.40GHz. It has a 14-inch diagonal FHD display with pro-level performance and a color-accurate dream color display. ZBook provides true mobility for pushing the typical business PC past its breaking point. HP Zbook is made with 3x faster wifi and better battery life.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook Firefly 14 G8 Core i5 11th Gen 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★