HP ZBook FireFly 14 G9 Core i7 12th Gen 16GB RAM
Price in Bangladesh
৳67,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳67,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 67,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1265U 12th Gen |
| Processor Speed | Up To 4.80GHz, 12MB Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14" FHD, WUXGA, IPS, narrow bezel, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC with 1920 x 1200p Resolution |
| RAM | 16GB DDR5 4800MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe 8GB |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, Dual Stereo Speaker |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth 5.3 Wireless Dard |
| Webcam | 5MP HD IR Camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | HP Long Life 3-Cell, 51 Wh Li-ion Polymer |
| Keyboard | LED Backlit Available |
| Dimensions (W x D x H) | 31.56 x 22.43 x 1.99 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.47 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook FireFly G9 comes with a powerful Intel Core i7 12th generation processor that has a speed up to 4.80GHz and 12MB cache. With its 14-inch FHD display, it gives a maximum resolution of 1920 x 1200p, and it features a 5MP HD IR camera so that it can capture clear pictures at any time. Also, it has a 16GB DDR5 4800MHz RAM and a 512GB NVM Express Drive SSD Hard Disk that gives a super smooth performance.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook FireFly 14 G9 Core i7 12th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★