HP ZBook Fury 15 G7 Core i7 10th Gen 16GB RAM
-4%
Price in Bangladesh
৳65,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳65,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳68,000
৳ 65,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-10850H 10th Gen with vPro |
| Processor Speed | Up to 5.10 GHz, 6 Cores, 12 Threads, 12MB Cache |
| Chipset | Intel WM490 |
| Screen Size | 15.6" FHD (1920 x 1080), IPS, Anti-glare, 400 nits, 72% CG, Ambient Light Senso |
| RAM | 16GB DDR4-2666 MHz |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe TLC SED |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD + NVIDIA Quadro T1000 Max-Q (4 GB GDDR6) |
| Audio/Speaker | Dual Stereo Speakers with Bang & Olufsen Audio |
| Networking | Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.0, Gigabit Ethernet (RJ-45) |
| Webcam | 720p HD IR Webcam |
| Card Reader | Smart Card Reader, SD 4.0 Media Card Reader |
| Battery | Up to 3 Hours (Tested) |
| Keyboard | Spill-resistant, Backlit Keyboard with Pointing Stick |
| Software | Windows 10 Original |
| Extra Slot | Dual M.2 Slots (1 free for upgrade) |
| Dimensions (W x D x H) | 14.06 x 9.55 x 1.02 inches |
| Product Weight (Kg) | 2.35 kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook Fury 15 G7 comes with a powerful Intel Core i7-10850H 10th generation processor with up to 5.10 GHz turbo frequency, 6 cores, 12 threads, and 12MB cache. It features a 15.6" FHD IPS Anti-glare with a resolution of 1920 x 1080 pixels and has a 720p HD IR Webcam for capturing high-quality pictures and videos. Also, with its 16GB DDR4-2666 MHz RAM and 512GB PCIe NVMe SSD Hard Disk storage capacity gives smooth and fast performance.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook Fury 15 G7 Core i7 10th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★