Desktop PC Core i5 3rd Gen Dell 19" LED Monitor
-18%
Price in Bangladesh
৳9,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen dell 19" led monitor in Bangladesh is ৳9,800 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen dell 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳12,000
৳ 9,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.30 GHz 4MB Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-S2 LGA 1155 |
| Monitor | Dell 19" LED Used |
| RAM | AData 8GB 1600 MHz |
| Hard Disk | WD 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In 4GB Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G / 4G |
| Casing | GigaSonic Brand Micro ATX |
| Software | Standard |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel core i5 3rd generation processor, Adata 8GB 1600MHz Bus RAM, GA H61M-S2 LGA 1155 motherboard, WD 120GB SSD, Built-In 4GB Graphics, Dell 19" LED used monitor.
4.0
★★★★☆
5 reviews
R
Monsur Alam
19 May 2020 11.04 AM
Overall
★★★★★
How much only cpu?
Please call at the showroom number for details.
R
Zihan Al Amin
27 April 2020 03.07 PM
Overall
★★★★★
Eta ki store theme kena Jane
Please call at the given showroom hotline number.
R
Md Foridul Islam
16 April 2020 10.08 AM
Overall
★★★★★
Online order Kora jabe?
Yes, you can. Please call at the given hotline number.
R
Muhammad Redoyan
18 October 2019 10.27 PM
Overall
★★★★★
How do I buy it? please ask me.
R
Shafiqul Islam
16 May 2019 11.59 AM
Overall
★★★★☆
এটি কিভাবে কিনতে পারব??? আপনাদের স্টোর এর ঠিকানা দিন