Desktop PC i5 4th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-8%
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc i5 4th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop pc i5 4th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳11,500
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4460 4th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.40 GHz |
| Main Board | Esonic H81DA1 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | AData 8GB DDR3 |
| Hard Disk | Kingspec 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB On Board Graphics Card |
| Audio / Speaker | HD Realtech Port on Board |
| Networking | 100/1000mbps |
| Modem | 3G/4G Modem Support |
| Casing | Hi Power Brand / Gigasonic Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel core i5 4th generation processor, AData 8GB DDR3 RAM, 256GB SATA storage, Esonic H81DA1 motherboard, and Gig sonic ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC i5 4th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★