HP ZBook G10 Core i5 13th Gen 4GB Dedicated Graphics
-2%
Price in Bangladesh
৳83,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1345U 13th Generation |
| Processor Speed | Core 12 & L3 12 MB Cache, 1.90 GHz Up to 5.20 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14″ Diagonal WUXGA , FHD, IPS, Micro-Edge, anti-glare, Low Blue Light, 300 nits, 100% sRGB |
| RAM | 16GB DDR5 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Dedicated Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by B&O, Dual speakers, HP Audio Boost / dual stereo speakers / 3 multi array microphone |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card (supporting gigabit data rate) |
| Webcam | HP 5MP HD IR Camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Keyboard | Backlit with white LED lighting, Dual Point spill-resistant Premium. |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.42 x 8.8 x 0.78 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.45 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook G10 comes with a powerful Intel Core i5-1345U 13th Generation processor with 1.90 GHz Up to 5.20 GHz turbo frequency. It has a 14″ Diagonal WUXGA display that has some amazing features such as FHD, IPS, Micro-Edge, anti-glare, Low Blue Light, 300 nits, and 100% sRGB. Also, it has a 16GB DDR5 RAM and 512GB SSD hard disk with 4GB dedicated graphics it can give a super fast using performance.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook G10 Core i5 13th Gen 4GB Dedicated Graphics and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★