HP Zook Firefly G10 Core i7 13th Gen 16GB RAM Touch
-10%
Price in Bangladesh
৳76,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳76,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳85,000
৳ 76,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1370p 13th Generation |
| Processor Speed | Core 14 & L3 24 MB Cache, 1.90 GHz Up to 5.20 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14" Diagonal WUXGA Touchscreen |
| RAM | 16GB DDR5 5200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel irish Xe Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by B&O; Dual speakers, HP Audio Boost / dual stereo speakers / 3 multi array microphone |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card (supporting gigabit data rate) |
| Webcam | HP 5MP HD IR Camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Keyboard | Dual Point spill-resistant Premium |
| Software | Windows 11 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 12.42 x 8.8 x 0.78 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.45 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook 14 Firefly G10 workstation is powered by an Intel Core i7 13th-generation powerful processor with a turbo frequency of 5.20 GHz and 24 MB cache. It has a 14" Diagonal WUXGA Touchscreen display. Also, it includes 16GB 5200MHz, 512GB NVMe Gen 4 SSD storage capacity, and an Intel Irish Xe graphics card. Moreover, it supports Intel Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card for network connectivity, which supports gigabit data rates.
Be the first to review
Share your experience with HP Zook Firefly G10 Core i7 13th Gen 16GB RAM Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★