Lenevo IdeaPad 330 Core i5 7th Gen 8GB / 128GB
-50%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 50%
৳30,000
৳ 15,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th generation |
| Processor Speed | 3.0 GHZ speed, 6 MB cache, 4 cores and 4 threads |
| Screen Size | 15'' |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in Graphics |
| Audio/Speaker | Built-in |
| Networking | Built in, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | HD |
| Battery | 1.30 hours |
| Dimensions (W x D x H) | 37.8 x 26 x 2.29 cm |
| Product Weight (Kg) | 2.1 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Lenovo IdeaPad 330 laptop arrives with an Intel Core i5 7th generation processor that can generate up to 3.0 GHZ speed, 6 MB cache, 4 cores, and 4 threads. It also has a 15'' display, 8GB RAM, 128GB SSD, Built-in Graphics, Wi-Fi, Bluetooth, and an HD webcam.
Be the first to review
Share your experience with Lenevo IdeaPad 330 Core i5 7th Gen 8GB / 128GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★