Lenovo IdeaPad 320-15IKB 80XL Core i5 7th Gen Laptop
-12%
Price in Bangladesh
৳29,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳29,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohammadpur, Dhaka
Save 12%
৳33,000
৳ 29,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7200U 7th Generation |
| Processor Speed | 3M Cache, up to 3.10 GHz |
| Screen Size | 15.6" HD LED Backlit Anti-glare TN Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB M.2 PCLe NVME SSD + 500GB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce 2GB Dedicated Graphics |
| Audio/Speaker | Dual Speaker, Dolby Audio |
| Networking | 802.11 a/b/g/n/ac Wireless LAN, Bluetooth Version 4.2 |
| Webcam | 0.3MP HD |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 2-Cell Li-Ion |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 378 x 260 x 22.9 mm |
| Product Weight (Kg) | 2.2 Kg with Battery |
| Series | Others |
📖 Overview
Lenovo IdeaPad 320-15IKB 80XL laptop comes with NVIDIA GeForce 2GB dedicated graphics card. It is a powered by Intel Core i5 7th generation processor with maximum frequency of 3.10 GHz and 3M cache. This laptop included 8GB DDR4 RAM and 128GB SSD + 500GB HDD storage capacity. The Lenovo laptop features 15.6" HD LED backlit anti-glare display, wireless LAN, Bluetooth Version 4.2, 0.3MP HD and Kensington slot security system.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo IdeaPad 320-15IKB 80XL Core i5 7th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★