Lenovo Ideapad 320 Core i3 6th Gen 8GB / 128GB
-9%
Price in Bangladesh
৳16,700
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳16,700 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 10%
৳18,500
৳ 16,700
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 6th Gen |
| Processor Speed | 2 GHz, 3 MB Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14 Inch HD LED Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | DVD R/W |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Networking | Wi-Fi + Bluetooth v4.1 |
| Webcam | HD Web Camera |
| Battery | 2 Cell Li-Ion |
| Series | Others |
📖 Overview
Lenovo ideapad 320 laptop has Intel core i3 6th generation processor, Intel HD graphics, 8GB laptop RAM, 128GB SSD, a 15.6-inch laptop display, DVD R/W, card reader, bluetooth, wifi, a web camera, 1.9 kg weight, and up to 3 hours laptop battery backup.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo Ideapad 320 Core i3 6th Gen 8GB / 128GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★