Lenovo IdeaPad 320 Core i5 7th 8GB / 128B SSD
-10%
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 10%
৳19,500
৳ 17,500
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-7200U 7th Gen Processor |
| Processor Speed | 2.50 GHz Up To 3.10 GHz, 3M Cache |
| Screen Size | 15.6" HD LED Backlit Anti-glare |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built in 4GB Graphics with NVIDIA GeForce 920M |
| Audio/Speaker | Integrated Sound Card, Integrated Speaker |
| Networking | 802.11ac Wi-Fi Wireless Networking, Bluetooth 4.2 |
| Webcam | HD Web Camera |
| Card Reader | Multi Format Card Reader |
| Battery | 3 Cell Li-Ion |
| Software | Standard |
| Product Weight (Kg) | 2 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Lenovo IdeaPad 320 gaming laptop has an Intel Core i5 7th generation processor, 2.50 GHz Up To 3.10 GHz, 3M Cache processor speed, 8GB of RAM, 128GB SSD, a 15.6-inch full HD laptop display, DVD R/W, a web camera, a card reader, Wi-Fi, and Bluetooth. Moreover, it offers a NVIDIA GeForce 920MX dedicated graphics card that is perfect for gaming.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo IdeaPad 320 Core i5 7th 8GB / 128B SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★