Lenovo Ideapad 320 Core i5 8th Gen 6GB Total Graphics
-10%
Price in Bangladesh
৳34,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳34,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohammadpur, Dhaka
Save 11%
৳38,000
৳ 34,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8250U 8th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, 1.60 GHz Up To 3.40 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 15.6 Inch Diagonal FHD SVA Anti-Glare WLED-Backlit 1920 x 1080 |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256 GB M.2 NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 6GB Total Graphics with Dedicated NVIDIA GeForce MX150 GDDR5 |
| Audio/Speaker | Built-In Speaker |
| Networking | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, WiFi, Bluetooth |
| Webcam | HD Web Camera |
| Card Reader | Multi Format Card Reader |
| Battery | 3 Hours Backup |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Series | Others |
📖 Overview
Lenovo Ideapad 32 laptop is a powered by Intel core i5 8th generation processor. It has 8GB laptop RAM, and 256 GB M.2 SSD. The laptop has built-in 4GB graphics card with NVIDIA GeForce MX 150 2GB GDDR5 dedicated graphics card. The Lenovo laptop features 15.6-inch LED 4K display, WiFi, Bluetooth, and card reader.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo Ideapad 320 Core i5 8th Gen 6GB Total Graphics and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★