Lenovo IdeaPad 330 Core i3 8th Gen 16GB RAM Laptop
-6%
Price in Bangladesh
৳21,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo ideapad 330 core i3 8th gen 16gb ram laptop in Bangladesh is ৳21,000 only. Buy Lenovo ideapad 330 core i3 8th gen 16gb ram laptop at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 7%
৳22,500
৳ 21,000
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8260U 8th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.90 GHz |
| Screen Size | 15.6" FHD IPS Antiglare LED |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Integrated Graphics |
| Audio/Speaker | 2 x 2 W speakers with Dolby Audio |
| Networking | AC WiFi + Bluetooth V4.1 |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | 4-in-1 Card Reader (SD, SDHC, SDXC, MMC) |
| Battery | 2-Cell Li-Polymer |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | 2.2 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
Lenovo IdeaPad 330 laptop comes with an Intel 8th generation Intel Core i3 processor with a turbo frequency of 3.90 GHz with 6M Cache. It has 16GB DDR4 RAM and 256GB SSD storage capacity. The laptop features a 15.6-inch 1920 x 1080 pixel resolution antiglare LED display, and 3-hour battery backup.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo IdeaPad 330 Core i3 8th Gen 16GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★