Lenovo IdeaPad 81WD Core i5 10th Gen 256GB SSD
-19%
Price in Bangladesh
৳25,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳25,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 19%
৳31,000
৳ 25,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1035G1 10th Generation |
| Processor Speed | Up to 2.8GHz, 3MB Cache |
| Chipset | intel |
| Screen Size | 14 inch FHD Display |
| RAM | 8 GB |
| Hard Disk | 256 GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | 1 x Headphone / microphone combo jack |
| Networking | 802.11ac, 2 x 2 Wireless LAN, Bluetooth V5.0 |
| Webcam | HD Webcam with Privacy Shutter |
| Card Reader | 1 x Card reader |
| Keyboard | Full-sized keyboard |
| Software | Windows 10 |
| Dimensions (W x D x H) | 362.2 x 253.4 x 19.9 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.7 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Lenovo Laptop Intel has integrated UHD graphics to make it as powerful and efficient as users need it to be. It has a 14 "anti-glare FHD display that allows them to enjoy sharp images and incredibly vibrant colors. Also, it is operated by intel core i5-1035G1 10th generation processor which generate speed up to 2.8GHz.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo IdeaPad 81WD Core i5 10th Gen 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★