Lenovo ThinkPad 11E Yoga Pentium 7th Gen 12" Touch
-13%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳15,000
৳ 13,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Mini |
| Processor Type | Pentium 7th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 1.10 GHz, Up to 3.40 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 12" backlight LED HD Touch |
| RAM | 4 GB |
| Hard Disk | 128GB M.2 SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics 615 |
| Audio/Speaker | High Quality Speakers |
| Networking | Intel 9260 802.11AC (2 x 2) & Bluetooth 5.1 |
| Webcam | Integrated HD Video Webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 4 Hours Tested |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 10 |
| Product Weight (Kg) | 1.4Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad 11E Yoga laptop has a 12" touch display. It is powered by a Pentium 7th gen processor that can generate speeds up to 3.40 GHz. It has 4 GB RAM, 128GB M.2 SATA SSD, an Integrated Intel UHD Graphics 615 card, and an Integrated HD Video Webcam.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad 11E Yoga Pentium 7th Gen 12" Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★