Lenovo ThinkPad T14 Core i5 10th Gen 14" Touch Laptop
-2%
Price in Bangladesh
৳36,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳36,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 3%
৳37,000
৳ 36,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | 1.60 GHz, up to 4.20 GHz with Turbo Boost, 6 MB Cache, 4 Cores / 8 Threads |
| Screen Size | 14" FHD Touch Display |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Dolby Audio Speaker System Dual far-field microphones |
| Networking | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.95 x 8.94 x 0.70 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.46 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad T14 comes with a powerful Intel Core i5 10th generation processor that has up to 4.20 GHz with Turbo Boost, 6 MB Cache, 4 Cores & 8 Threads. It has a 14" FHD touch display with a 720p HD camera so it take clear pictures and videos. Also, it has 16GB RAM and 256GB SSD Hard Disk storage capacity that can give a smooth and fast using.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad T14 Core i5 10th Gen 14" Touch Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★