Lenovo Thinkpad T14s Gen 4 Core i7 12th Gen
Price in Bangladesh
৳68,999
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳68,999 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 68,999
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1265U |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Screen Size | 14-Inch with 1920 x 1080p FHD |
| RAM | 32GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel iris Xe |
| Battery | 5 to 6 Hours Backup |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 317.5 x 226.9 x 16.9 mm |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 laptop arrives with an Intel Core i7 12th generation processor that offers a 1.8 GHz frequency. The laptop also features 32GB DDR4 3200MHz RAM, 512GB SSD, a 14-inch LED screen with full HD resolution, Intel iris xe graphics, 5-6 hour battery life, backlit keyboard, and fingerprint sensor.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo Thinkpad T14s Gen 4 Core i7 12th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★