Lenovo ThinkPad X1 Yoga Core i7 8th Gen 14" FHD
Price in Bangladesh
৳40,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳40,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 40,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-8650U 8th Generation |
| Processor Speed | Up To 4.20GHz, 8MB Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14" FHD |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 512GB Nvme |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Built-in |
| Audio/Speaker | Dolby Audio Premium |
| Networking | Intel Dual-Band Wireless-AC 8265 2 x 2 AC + Bluetooth V4.2 |
| Webcam | HD 720p |
| Battery | 51Whr Li-ion |
| Keyboard | Standard Notebook Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 13.1 x 9.0 x 0.69" |
| Product Weight (Kg) | 1.42 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
Lenovo ThinkPad X1 Yoga laptop has a 14" FHD display with pen and the display can be rotated 360 degrees. This laptop is powered by an Intel Core i7 8th generation powerful processor with a maximum frequency of 4.20GHz, and 8MB cache. This Lenovo laptop included 8GB RAM and 512G SSD storage capacity.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad X1 Yoga Core i7 8th Gen 14" FHD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★