Lenovo V14 Core i5 11th Gen 512GB SSD Laptop
-8%
Price in Bangladesh
৳41,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳41,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳45,000
৳ 41,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 11th Gen |
| Processor Speed | 2.40 GHz up to 4.20 GHz, 8MB Cache |
| Screen Size | 14" FHD |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | 2 x 1.5W speakers Dolby Audio |
| Networking | Bluetooth 5.0, 802.11AC |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 2 Cell 35Wh Internal battery |
| Keyboard | Non-Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 362.2 x 253.4 x 19.99mm |
| Product Weight (Kg) | 1.6 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
The Lenovo V14 laptop is powered by an Intel Core i5 11th-generation processor. Integrated Intel UHD graphics,16GB DDR4 RAM, and 512GB SSD. This laptop is designed with a 14-inch HD display. It also has a 2-cell 38Wh battery, a Non-Backlit keyboard with a single touchpad, HD 720p web camera.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo V14 Core i5 11th Gen 512GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★