Student Desktop PC Intel Core i5 4th Gen Processor
-18%
Price in Bangladesh
৳12,200
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.2 GHz |
| Main Board | intel 61 |
| Monitor | 19" monitor |
| RAM | Icoolax DDR3-4GB |
| Hard Disk | Icoolax 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Included |
| Optical Drive | Yes |
| Keyboard | Standard USB Wired |
| Mouse | Standard USB Wired |
| Casing | Standard Casing |
📖 Overview
This is a Student Desktop PC that comes with a Intel Core i5 4th Generation processor, up to 3.2 GHz processor speed, intel 61 mainboard, 19" monitor, Icoolax DDR3-4GB RAM, Icoolax 128GB SSD Hard Disk, included graphics card, standard USB wired keyboard, standard USB wired mouse, with standard casing.
Be the first to review
Share your experience with Student Desktop PC Intel Core i5 4th Gen Processor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★