Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 500GB HDD
-28%
Price in Bangladesh
৳11,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram / 500gb hdd in Bangladesh is ৳11,500 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 28%
৳16,000
৳ 11,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3 3240 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.40GHz Clock Speed |
| Main Board | Esonic 61 |
| Monitor | 17" China Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 1 GB Built-In Graphics Card |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Casing | Casing ATX with Power Supply |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel core i3 3rd generation processor, 4GB computer RAM, 500GB HDD, built-in graphics card, ATX casing box, USB keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★