Asus 15-N552VW Core i7 6th Gen 4K Gaming Laptop
-13%
Price in Bangladesh
৳39,000
from 1 seller
The lowest price of Asus in Bangladesh is ৳39,000 only. Buy Asus at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohammadpur, Dhaka
Save 13%
৳45,000
৳ 39,000
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-6700HQ 6th Generation |
| Processor Speed | 2.60GHz base frequency, 3.50GHz Turbo boost speed |
| Chipset | Integrated with processor |
| Screen Size | 15.6" 4K with 3840 x 2160p IPS Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB M.2 NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 12GB Total Graphics with 4GB Dedicated NVIDIA GTX 960M GDDR5 |
| Audio/Speaker | Stereo Speakers |
| Networking | Bluetooth, Wi-Fi, LAN |
| Battery | Backup 3 Hours |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | 2 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
Asus 15-N552VW gaming laptop comes with an Intel Core i7 6th generation processor. It also includes a 15.6" display with 3840 x 2160p resolution, 16GB RAM, 512GB SSD, 4GB dedicated NVIDIA GTX 960M GDDR5 graphics, Bluetooth, Wi-Fi, and LAN connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Asus 15-N552VW Core i7 6th Gen 4K Gaming Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★