Dell Latitude 3190 2-in-1 Pentium 9th Gen Touch Laptop
-4%
Price Range in Bangladesh
from
৳15,700
to
৳16,500
across 4 sellers
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳15,700 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳16,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳16,500
৳ 15,700
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳17,000
৳ 16,000
Mirpur, Dhaka
Save 18%
৳20,000
৳ 16,500
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Mini |
| Processor Type | Intel Pentium 9th Generation |
| Processor Speed | 4 Cores, 4 Threads, 1.1 GHz base, up to 2.7 GHz burst, 4 MB L2 Cache, |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 11.6" HD Touch Screen |
| RAM | 8 GB DDR4 2400MHz Single-Channel |
| Hard Disk | 128 GB M.2 SATA |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | 4 GB Share Graphic |
| Audio/Speaker | Stereo speakers with Waves MaxxAudio Pro, integrated digital microphone |
| Networking | Wi-Fi 802.11ac 2 x 2, Bluetooth V4.1 |
| Webcam | 720p HD front camera with integrated privacy shutter. |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3-Cell, 42Whr Battery |
| Keyboard | Backlight |
| Software | Windows 10 |
| Extra Slot | SSD Upgrade |
| Dimensions (W x D x H) | 1.96″ x 8.18″ x 0.82″ inch |
| Product Weight (Kg) | 1.27 Kg |
| Other Features | Dell Latitude |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
The Dell Latitude 3190 is a 2-in-1 laptop that can be used as a tab with the keyboard open. It has 11.6" HD touch display. It is powered by Intel Pentium 9th generation processor. This Dell laptop has 8 GB DDR4 RAM and 128 SSD storage capacity. This laptop has 3-cell, 42Whr battery that can run 3-hour+ backup.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3190 2-in-1 Pentium 9th Gen Touch Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★