Dell Latitude 3190 Pentium N5030 11.6" Touch Laptop
-17%
Price Range in Bangladesh
from
৳14,499
to
৳16,500
across 5 sellers
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳14,499 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 5 sellers available. Prices range up to ৳16,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 5 in Bangladesh
Mohakhali, Dhaka
Save 17%
৳17,500
৳ 14,499
Mirpur, Dhaka
Save 17%
৳17,500
৳ 14,500
Uttara, Dhaka
৳ 14,990
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Mini |
| Processor Type | Intel Pentium Silver N5030 Processor |
| Processor Speed | 1.10 GHz up to 2GHz, 4 MB |
| Chipset | Integrated with processor |
| Screen Size | 11.6" backlight Touch screen |
| RAM | 8GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | 128GB SATA Class 20 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 505 |
| Audio/Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | Intel 802.11 a/b/g/n/ac Wireless LAN / Bluetooth Version 4.0 |
| Webcam | HD Cam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3-Cell, 42Whr Battery |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 303.8 x 207.9 x 21.25mm |
| Product Weight (Kg) | 1.45Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
Dell Latitude 3190 arrives with an intel Pentium silver N5030 processor including an 11.6" backlight Touch screen display. Also, this laptop contains 8GB RAM, 128GB SSD, Intel HD Graphics 505, Wi-Fi, Bluetooth & LAN connectivity. Moreover, it has a 3-Cell, 42Whr battery that ensures charging back up.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3190 Pentium N5030 11.6" Touch Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★