Dell Latitude 5410 Core i5 10th Gen 16GB RAM 512GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳31,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳31,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳35,000
৳ 31,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10210U 10th Generation |
| Processor Speed | 1.6GHz base frequency & up to 4.2GHz turbo boost speed, 4 Core, 6MB Cache |
| Screen Size | 14" FHD LED Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Intel UHD Graphics |
| Networking | Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth V5.1 |
| Webcam | 0.9MP HD Webcam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Keyboard | US International Backlit Keyboard |
| Software | Free DOS |
| Ports | HDMI 1.4b USB 3 Port USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 1 with Powershare |
| Dimensions (W x D x H) | 12.71 x 8.50 x 0.8 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.48Kg |
| Other Features | Space Grey Color |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 5410 laptop comes with an Intel core i5 10th generation that can deliver 1.6GHz base frequency and 4.2GHz maximum speed while operating any function. With its amazing processor speed you can do multi-tasks like programming, photo & video editing, freelancing, browsing, etc. Also, it includes a 16GB RAM & 512GB SSD drive memory, Intel UHD graphics card, an HD webcam, a smart card reader, etc.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 5410 Core i5 10th Gen 16GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★