Desktop PC Core i7 2nd Gen with 22" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳21,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-2600 2nd Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 3.80 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 3rg gen |
| Monitor | Samsung 22-inch LED HD |
| RAM | AData 16GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | Hitachi 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 8GB HD Graphics Built in on Board |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | HD Audio |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | No |
| Mouse | No |
| Casing | ATX Thermal Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC comes with core i7 2nd gen processor with a base frequency of 3.40GHz. It has 16GB DDR3 RAM and 512GB SSD storage, It includes an ATX 24pin 500-watt power supply and a Samsung 22-inch LED monitor.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 2nd Gen with 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★