Desktop PC with Core i3 10th Gen 8GB RAM 250GB SSD
Price in Bangladesh
৳25,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-10th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.30 GHz |
| Main Board | Gigabyte H410M 10th Gen Micro ATX |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 2666MHz BUS |
| Hard Disk | HP 250GB Nvme |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 10 / 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | Mini OVO Standard |
📖 Overview
The desktop computer has an Intel Core i3 10th generation processor, 8GB RAM, 250GB SSD storage capacity, USB standard keyboard, and a mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC with Core i3 10th Gen 8GB RAM 250GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★