Desktop Core i3 PC Intel 4GB RAM 1TB HDD 19" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳21,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2120 Processor |
| Processor Speed | 3.30 GHz |
| Main Board | Intel 61 Chpset |
| Monitor | HP/ Dell 19" LED |
| RAM | 4 GB DDR3 RAM |
| Hard Disk | 1000GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in HD |
| Optical Drive | Samsung 24x DVD Writer |
| Audio / Speaker | Realtech Audio |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | Perfect Standard USB |
| Mouse | Havit Optical Mouse |
| Casing | ATX Thermal Casing |
📖 Overview
Desktop core i3 PC has intel chipset 61, 4 GB RAM, 1000 GB hard drive, 19 inch LED desktop PC monitor, 3.30 GHz speed, built-in audio and ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 PC Intel 4GB RAM 1TB HDD 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★