Desktop Core i5 6th Gen 16GB RAM 22" Monitor
-7%
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i5 6th gen 16gb ram 22" monitor in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Desktop core i5 6th gen 16gb ram 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳19,500
৳ 18,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6400 6th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.8 GHz, Max Turbo up to 3.4 GHz, 6MB Cache |
| Main Board | Asrock H110M |
| Monitor | Gigasonic 22" LED Monitor |
| RAM | 16GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 510 |
| Optical Drive | On board |
| Audio / Speaker | HD Realtek port |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Giga sonic |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Modem | 4G Support |
| Casing | Giga Sonic ATX |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop Computer has an Intel core i5 6th generation processor, Asrock H110M motherboard, 16GB DDR3 RAM, 256GB SATA storage, Giga sonic USB wired keyboard, mouse, and Giga sonic AXT casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i5 6th Gen 16GB RAM 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★