Desktop Core i3 4th Gen 3.40 GHz 8GB RAM 19" LED PC
-11%
Price in Bangladesh
৳12,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i3 4th gen 3.40 ghz 8gb ram 19" led pc in Bangladesh is ৳12,000 only. Buy Desktop core i3 4th gen 3.40 ghz 8gb ram 19" led pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳13,500
৳ 12,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4130 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40GHz Clock Speed |
| Main Board | Intel H-81M |
| Monitor | 19" LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 128GB SSD + 500GB SATA HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel HD 4600 4GB Building on Board |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Casing | ATX Thermal Casing |
| Software | Wareless |
📖 Overview
This Desktop PC is equipped with 8GB of RAM, 128GB SSD + 500GB SSD storage capacity, an Intel Core i3 4th generation processor, a USB standard mouse and keyboard, a 19" LED monitor, and supports FCLGA1150 sockets. It has a Gigasonic ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 4th Gen 3.40 GHz 8GB RAM 19" LED PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★