Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳16,900
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳16,900 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 16,900
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.20GHz |
| Main Board | H61 Asus Gigabyte with HDMI |
| Monitor | DELL 19-inch LED used Full Fresh Monitor |
| RAM | 16GB DDR3,1600bus, Adata |
| Hard Disk | 256GB Kingspece |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 8GB Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features and functions such as Intel Core i5 4th generation processor, up to 3.20GHz processor speed, H61 Asus Gigabyte with HDMI, DELL 19-inch LED used full fresh monitor, 16GB DDR3 RAM, 256GB Kingspece SSD, Built-in 8GB Graphics, Hi Power keyboard, HP mouse, Driver CD, Intel heavy cooler and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★