Desktop Core i5 7th Gen 8GB RAM Gaming PC
-4%
Price in Bangladesh
৳22,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i5 7th gen 8gb ram gaming pc in Bangladesh is ৳22,500 only. Buy Desktop core i5 7th gen 8gb ram gaming pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳23,500
৳ 22,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.50 GHz |
| Main Board | Asus H110 |
| Monitor | Value Top t22bf 21.5 inch FHD LED monitor |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | Realtek 2.5GbE LAN chip |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop gaming PC has Intel core i5 7th generation processor, 256GB SSD, 8GB DDR4 RAM, Asus H110 motherboard, Value Top t22bf 21.5 inch FHD LED monitor, ATX casing, USB standard keyboard and HP mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i5 7th Gen 8GB RAM Gaming PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★