Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB RAM 19" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳14,950
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳14,950 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 14,950
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400 2nd Generation Processor |
| Processor Speed | 3.10 GHz, 4 MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H61 3-Gen |
| Monitor | GigaSonic 19" LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | KingSpace 256GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in 4GB Graphics Card |
| Audio / Speaker | Built in |
| Networking | 10/100 Mbps |
| Keyboard | Hi-Power |
| Mouse | HP Standard |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Standard |
📖 Overview
This Desktop PC features an Intel Core i5 2nd generation processor, 8GB DDR3 RAM, 256GB SSD storage, a Gigabyte H61 3-Gen motherboard, a GigaSonic 19" LED monitor, a Hi-Power USB wired keyboard & HP mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★