Desktop PC Core i5 1st Gen Intel-H55 ATX & 500GB HDD
-11%
Price in Bangladesh
৳4,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 1st Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Intel-H55 ATX |
| Monitor | No |
| RAM | 4GB DDR3 1333 MHz |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Casing | X Treme ATX Black Casing |
| Other Features | Home Delivery All Bangladesh Available |
📖 Overview
This desktop PC package is available with an Intel Core i5 1st Generation processor, a main board of Intel-H55 ATX, 4GB DDR-3 RAM, 500GB HDD, a 2GB graphics card, and X Treme ATX Black casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 1st Gen Intel-H55 ATX & 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★