HP ZBook FireFly 15 G8 Core i7 11th Gen Workstation
-2%
Price in Bangladesh
৳73,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳73,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 3%
৳75,000
৳ 73,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i7-1165G7 11th Generation |
| Processor Speed | 12M Cache, up to 4.70 GHz, with IPU |
| Screen Size | 15.6 Inch IPS Type FHD Anti-Glare Display |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Dedicated Graphics |
| Networking | Intel AX201 Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth 5, non-vPro |
| Webcam | Integrated HD 720p DualAryMic Webcam |
| Battery | 3 Cell 56 WHr Long Life Battery |
| Keyboard | Dual Point with numeric keypad spill-resistant Premium |
| Dimensions (W x D x H) | 14.15 x 9.19 x 0.76 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.70Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
The HP ZBook FireFly-15 G8 is a powerful mobile workstation laptop that can multitask and run for long hours without stopping. It has NVIDIA T500 4GB GDDR5 Dedicated and Built-In 8GB Graphics card that you can do all the tasks like graphics designing, freelancing, coding, and other video editing. This laptop comes with a powerful Core i7 11th-generation processor. It comes with up-to-date Intel AX201 Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth 5, non-vPro network connectivity to speed up any video and other tasks.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook FireFly 15 G8 Core i7 11th Gen Workstation and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★