Desktop Gaming PC Intel Core i7 4th Gen 8GB RAM
-12%
Price in Bangladesh
৳11,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop gaming pc intel core i7 4th gen 8gb ram in Bangladesh is ৳11,000 only. Buy Desktop gaming pc intel core i7 4th gen 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳12,500
৳ 11,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4700 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz, 6MB Cash |
| Main Board | Gigabyte H-81M DS2 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 1600 BUS |
| Hard Disk | King fast 240GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Build- In |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | Gigabit LAN 10/ 100/ 100, RJ 45 Port |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Optical |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
Desktop gaming PC has Intel core i7 4th generation processor, 8GB desktop PC RAM, 240GB SSD, 5 GT/s bus speed, built-in 2GB graphics card, ATX casing with power supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Gaming PC Intel Core i7 4th Gen 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★