Desktop PC Core i3 1st Gen 500GB HDD 4GB RAM
-35%
Price in Bangladesh
৳8,400
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-540 1st Gen |
| Processor Speed | 3.20GHz Clock Speed, 4MB Cache |
| Main Board | Esonic H55KEL Micro ATX |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Hard Disk | 500 GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In On Board 2GB HD Graphic |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO ATX |
| Software | Standard |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i5 1st generation processor, 500GB HDD storage capacity, 4GB DDR3 RAM, Esonic H55KEL Micro ATX motherboard, OVO ATX thermal casing, USB wired standard keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 1st Gen 500GB HDD 4GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★