Desktop Pc Intel Core i3 6th Gen 4GB RAM / 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i3 6th gen 4gb ram / 500gb hdd in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Desktop pc intel core i3 6th gen 4gb ram / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-6100 6th Generation |
| Processor Speed | 3.70 GHz Base Frequency, 3M Cache |
| Main Board | Dell-H110 |
| Monitor | Dell 19'' LED Full Fresh (Used) |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Optical Drive | No |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | Ethernet |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP USB |
| Casing | Dell |
| Software | Windows |
📖 Overview
The desktop PC comes with an Intel 6th generation Core i3 processor, a Dell-H110 motherboard, 4GB DDR3 desktop PC RAM, 500GB HDD. The PC features a Dell gaming-look casing, an HP USB mouse, a Hi Power keyboard, and 2GB Built-In On HD Board.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Pc Intel Core i3 6th Gen 4GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★